None

Kolejni żołnierze wylecieli na misję

8 zdjęć w galerii
W sobotę 9 listopada br. ponad 100 żołnierzy I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL wyleciało z Lotniska Szczecin - Goleniów w rejon misji pokojowej, a w środę 20 listopada br. dołączyła do nich druga część kontyngentu.
W środowe przedpołudnie żołnierze I zmiany PKW UNIFIL spotkali się z Rodzinami, aby na płycie Lotniska Szczecin - Goleniów pożegnać się przed wylotem na misję pokojową do Libanu.

Chwilę przed wylotem, na płycie lotniska Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej generał brygady Sławomir Dudczak oraz Zastępca Dowódcy - Szef Sztabu 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej mjr Maciej Jóźwiak pożegnali żołnierzy życząc im żołnierskiego szczęścia. - Jesteście profesjonalnie przygotowani do zadań podczas misji, dlatego życzę, aby ten czas upłynął Wam szybko i bezpiecznie. Już za pół roku widzimy się tu ponownie w pełnym składzie – tymi słowami zwrócił się generał Dudczak do żołnierzy tuż przed odlotem. 

Warto podkreślić, że okres poprzedzający wylot był bardzo wytężony dla żołnierzy, gdyż obfitował w szereg szkoleń oraz kursów. - Żołnierze I zmiany PKW UNIFIL zrealizowali półroczne, bardzo wymagające oraz intensywne szkolenie, aby byli jak najlepiej przygotowani do zadań podczas tej misji. Głęboko wierzę, że powierzone zadania wykonają na wysokim poziomie, jak przystało na żołnierzy Wojska Polskiego – zaznaczył major Jóźwiak, który już przygotowuje II zmianę tej misji.

Głównym zadaniem kontyngentu będzie kontrola pogranicza izraelsko-libańskiego, przeciwdziałanie jej nielegalnemu przekraczaniu, a także współpraca ze społecznością lokalną i niesienie pomocy humanitarnej.

Drodzy Żołnierze!
Życzymy Wam bezpiecznej misji i widzimy się ponownie za pół roku!

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski
Zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski, szer. Piotr Pytel