None

Bieg Kawalerzysty

16 zdjęć w galerii
W dniu 10 listopada bieżącego roku na terenie bazy Novo Selo odbył się Bieg Kawalerzysty zorganizowany przez żołnierzy XL zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie.
W biegu uczestniczyli polscy żołnierze XL zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, polscy policjanci pełniący służbę w ramach misji EULEX oraz drużyny żołnierzy sojuszniczych państw stacjonujących w Kosowie. W sumie wystartowało 27 czteroosobowych drużyn.

Na trasie biegu zawodnicy mieli do pokonania szereg różnorakich przeszkód, które wymagały od uczestników olbrzymiego wysiłku, wytrzymałości i determinacji. Po zaciętej rywalizacji Polacy nie zawiedli. Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny złożone z żołnierzy XL zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna polskich policjantów pełniących służbę na terenie Kosowa w ramach misji EULEX.

Na mecie każdy z uczestników Biegu Kawalerzysty otrzymał medal pamiątkowy a trzem pierwszym drużynom dowódca XL PKW KFOR ppłk Piotr Idus wręczył dyplomy oraz puchary. Po dekoracji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na tradycyjny polski posiłek.

Tekst i zdjęcia: ppor. Paweł Raczkowski