None

Żołnierska Pamięć XL zmiany PKW KFOR

4 zdjęć w galerii
W dniu Wszystkich Świętych, gdy Polacy odwiedzają groby swych bliskich, delegacja żołnierzy na czele z Dowódcą XL zmiany PKW KFOR oraz Ambasadorem RP w Republice Północnej Macedonii udała się do miejsc pamięci o poległych.
W oddalonej ok. 40 km od Skopje m. Sopot, delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku upamiętniającym sierż. Pawła Legenckiego oraz sierż. Piotra Mikułowskiego, którzy zginęli podczas wykonywania zadań mandatowych.

Następnie Dowódca ppłk Piotr Idus z asystującymi mu żołnierzami oddali hołd poległym przy pomniku w Camp Film City oraz przy obelisku na placu apelowym w bazie Camp Novo Selo zapalając znicze, składając kwiaty i odmawiając modlitwę.

Na zakończenie tego uroczystego dnia w kaplicy w bazie w Novo Selo kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie odprawił Mszę Świętą, w czasie której żołnierze modlili się w intencji poległych na misjach pokojowych i stabilizacyjnych oraz za wszystkich, którzy złożyli dar ze swojego życia podczas wykonywania zadań służbowych.

Cześć ich pamięci!

Tekst: ppor. Paweł Raczkowski
Zdjęcia: żołnierze PKW KFOR