None

Święto Zmarłych w Bagram

6 zdjęć w galerii
W dniu 1 listopada w bazie BAF Bagram żołnierze i pracownicy X zmiany PKW Afganistan RSM uczcili pamięć rodaków, którzy oddali swoje życie na afgańskiej ziemi odchodząc na wieczną wartę.
W tym szczególnym dniu zadumy i refleksji żołnierze i pracownicy RON wzięli udział w uroczystej mszy świętej, sprawowanej w intencji zmarłych z naszych rodzin oraz żołnierzy i pracowników, którzy polegli w Afganistanie.

Następnie na placu PMC (Polish Military Coumpound) odbył się uroczysty Apel Pamięci podczas, którego odczytane zostały nazwiska czterdziestu czterech żołnierzy i pracowników RON poległych w Afganistanie.

W trakcie uroczystości Dowódca PKW płk dypl. Robert Matysek powiedział: „Dla nas żołnierzy jest to czas szczególnej zadumy oraz modlitwy poświęconej, tym którzy odeszli od nas na wieczną wartę, pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami, oddając życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka. Pamiętamy o naszych najbliższych i o tych, którzy tu na afgańskiej ziemi polegli, wypełniając swój żołnierski obowiązek.”

Na zakończenie uroczystości delegacja, której przewodniczył Dowódca Kontyngentu, składająca się z mężów zaufania korpusu oficerów, podoficerów i szeregowych oraz Starszego Podoficera Dowództwa zapaliła znicze przed pomnikiem poświęconym rodakom poległym podczas misji w Afganistanie.

Tekst: kpt. Radosław Osiński
Zdjęcia: sierż. Grzegorz Jankowski