None

Dancon March w Iraku

10 zdjęć w galerii
Tylko najlepsi z najlepszych kończą ten marsz.
W niedzielę 13 października 2019 r., w bazie lotniczej Al Asad w Iraku, odbył się tradycyjny duński marsz Dancon March, natomiast bliźniacza sportowa impreza została zorganizowana w dniu 19 października w bazie Al Salem w Kuwejcie, gdzie również nie zabrakło reprezentantów naszej armii.

Dancon March jest dużym wyzwaniem dla każdego startującego w marszu żołnierza. Dystans 23 kilometrów z plecakiem o wadze co najmniej 10 kg, niezbędną wodą, w dość wysokiej temperaturze budzącego się dnia - nie jest igraszką. Tylko najlepsi z najlepszych kończą ten marsz.

Nasi reprezentanci nie tylko w komplecie go ukończyli, ale w obu imprezach uplasowali się na czołowych miejscach – w bazie Al Salem zwycięzcą został żołnierz polskiego kontyngentu, który nie tylko wygrał rywalizację lecz również pobił rekord trasy aż o dwanaście minut.

Obie imprezy zgromadziły na starcie rzeszę zawodników różnych narodowości, jednak, to polscy żołnierze okazali się najlepsi wzbudzając nieskrywany podziw oraz szacunek.

Należy zaznaczyć, że we wszystkich zawodach sportowych organizowanych przez naszych koalicjantów na teatrze działania PKW Irak, żołnierze reprezentujący biało-czerwoną są liczną grupą, która przyzwyczaiła nas do osiąganych sukcesów.
 
Tekst: kpt. P. Spólny
Zdjęcia: CPT Combs, SFC Korff, st. szer. Sobczyński, arch. PKW Irak