None

Wizyta w Katarze

5 zdjęć w galerii
W dniach 14-18 października br. Dowódca Operacyjny RSZ gen. dyw. Tomasz Piotrowski wraz z delegacją przebywał z wizytą w Katarze.
Wizyta odbyła się w Bazie Al Udeid na zaproszenie Dowódcy CAOC (Combined Air Operations Center) gen. broni Josepha Guastelli. Delegację przyjął Dyrektor CAOC gen. bryg. Alex Day. Rozmowy dotyczyły operacji lotniczych misji RSM w Afganistanie oraz OIR w Iraku i Syrii, a także obecnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie.

W trakcie pobytu w Katarze delegacja została zapoznana z rolą i zadaniami CAOC oraz miała okazję zwiedzić JOC (Joint Operations Center). Dowódca Operacyjny RSZ spotkał się również z naczelnymi przedstawicielami sił zbrojnych Kataru, między innymi z dowódcą Straży Ochrony Wybrzeża Kataru ppłk. Adbulazizem Al Mohannadim w bazie Al Daayen.

Wizyta w straży była także okazją do spotkania z katarskimi absolwentami (2019) Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Gen. dyw. Tomasz Piotrowski podkreślił, że bardzo pozytywnym obszarem wzajemnej współpracy jest dalsze kształcenie funkcjonariuszy (kadetów) Straży Wybrzeża Kataru w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Podczas rozmów z przedstawicielami sił zbrojnych Kataru poruszono także temat pogłębienia współpracy dwustronnej oraz możliwych nowych jej obszarów.

Tekst i zdjęcia: ppłk Magdalena Sekieta