None

PKW Afganistan – żołnierskie serce

1 zdjęcie w galerii
W dniu 2 października br. żołnierze X zmiany PKW Afganistan RSM zorganizowali zbiórkę i przekazali pomoc dla sześciotygodniowej afgańskiej dziewczynki.
Sześciotygodniowa dziewczynka przebywa na leczeniu w amerykańskim szpitalu „The Craig Joint Theater Hospital” w bazie Bagram. Dziewczynka, która nie ma jeszcze imienia, trafiła do szpitala po tym, jak amerykańscy żołnierze podczas patrolu znaleźli ją w domu zniszczonym podczas zamachu. Wszyscy członkowie jej rodziny zginęli, ocalało tylko niemowlę.

Na pomysł zorganizowania pomocy wpadli żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego i 2 plutonu ochrony X zmiany PKW RSM. Żołnierze wykonywali zadania ochronne w szpitalu, gdzie po raz pierwszy raz zobaczyli dziecko.

Szpital w bazie Bagram z racji wykonywanych zadań nie jest wyposażony w materiały do pielęgnacji niemowląt, dlatego polscy żołnierze w odruchu serca postanowili zorganizować, a następnie przekazać niezbędne artykuły dla niemowląt oraz zabawki. Przekazanie pomocy odbyło się w bardzo wzruszającej atmosferze.

Tekst: kpt. Radosław Osiński