None

Bieg o nóż komandosa

16 zdjęć w galerii
Punktualnie o godzinie 6.00 starter i zarazem sędzia główny „Biegu o nóż komandosa” dał sygnał do rozpoczęcia sportowej rywalizacji w biegu na 10 km.
Bieg kieruje się swoimi prawidłami, zawodnicy biegną w umundurowaniu polowym w butach wojskowych. Tegorocznej edycji dodało pikanterii to, że rozgrywana była w bazie At Taji w Iraku przy udziale żołnierzy z 12 państw uczestników globalnej koalicji. Była to już zarazem XXIII edycja tej szlachetnej inicjatywy, która prócz tego, że propaguje ekstremalne bieganie, to również kolejne jej edycje są poświęcone upamiętnieniu zmarłego tragicznie gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Pierwszymi zawodnikami, który zameldowali się na mecie biegu, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kategorii kobiet, byli żołnierze reprezentujący armię Nowej Zelandii. Polscy żołnierze zajęli odpowiednio 5 oraz 3 miejsce.

Organizatorem biegu oraz fundatorem pamiątkowych medali był wojskowy klub biegacza ”Meta” oraz wojskowa jednostka komandosów z Lublińca. Swój udział miała również 7 Brygada Obrony Wybrzeża, która przekazała pamiątkowe coiny dla pierwszych trzech zawodników oraz ostatnich.

Po zakończeniu biegu odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Dekoracji dokonał dowódca VII Zmiany PKW IRAK płk Marcin Adamski.

Wszystkim żołnierzom serdecznie gratulujemy, gdyż wszyscy są zwycięzcami tego biegu!

Tekst i foto kpt. Piotr Spólny