None

Afganistan – przekazanie pomocy humanitarnej

9 zdjęć w galerii
W niedzielę 22 września, Dowódca X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie płk dypl. Robert Matysek wraz z żołnierzami kontyngentu przekazał przedstawicielowi „Panah Charity Foundation” pomoc humanitarną, którą zorganizowała Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania.
Żołnierze X zmiany PKW Afganistan RSM z wielką ochotą zaangażowali się w organizację i realizację przekazania pomocy humanitarnej dla mieszkańców Afganistanu. Pomoc w postaci odzieży, artykułów szkolnych oraz środków higieny, dzięki ofiarności i poświęceniu Polaków w kraju trafi do najbardziej potrzebujących dzieci i mieszkańców Afganistanu. Dzięki zaangażowaniu Narodowej Komórki Kontrwywiadu i żołnierzy 2 plutonu ochrony możliwe było zorganizowanie sprawnego i bezpiecznego przekazania pomocy humanitarnej.

Fundacja „Redemptoris Missio” już po raz dwudziesty drugi zorganizowała transport pomocy humanitarnej przeznaczony dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Afganistanu. Od początku w pomoc w transporcie i przekazaniu pomocy najbardziej potrzebującym angażują się żołnierze Wojska Polskiego. W tym roku w akcji wspólnie z fundacją z Poznania uczestniczył Departament Pomocy Humanitarnej z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do Afganistanu dotarło około dwóch ton darów.
 
Tekst: kpt. Radosław Osiński
Zdjęcia: por. Kamil Wojciechowski