Międzynarodowy turniej „Viking Games” w Iraku

22 zdjęć w galerii
W sobotę, 18 czerwca, w bazie Al Asad w Iraku królował sport ekstremalny. Kontyngent norweski zorganizował turniej „Viking Games”, czyli ekstremalną rywalizację w upale (50 stopni Celsjusza).
Podczas zmagań można było sprawdzić swoje możliwości. W turnieju startowali najszybsi i najsilniejsi zawodnicy z każdego kontyngentu wojskowego w bazie Al Asad. Tego typu przedsięwzięcie sportowe łączy w sobie rywalizację, świetną zabawę, a do tego oferuje niezwykły klimat.

Kontyngenty wojskowe w bazie Al Asad wystawiły po 7 zawodników. Wydarzenie składało się z pięciu konkurencji: utrzymanie 16 kilogramowego ciężarka
na wyciągniętych ramionach, przeciągnięcie Kołowego Transportera Opancerzonego na odległość 100 m, unoszenie 20 litrowego kanistra wypełnionego piaskiem (42 kg), rzut siekierą do tarczy, sprint na dystansie 60 m, natomiast runda finałowa składała się z trzech konkurencji: ścięcie pala, sztafeta ze ściętym palem na dystansie 5 x 400 m, przeniesienie 200 kg na odległość 750 m i 50 podciągnięć.

W turnieju brało udział 10 drużyn. Polska reprezentacja zajęła trzecie miejsce, tym samym pokazała, że polscy żołnierze są znakomicie przygotowani do specyficznych warunków panujących w Iraku. Dowódca PKW płk Roman Brudło, podczas poniedziałkowego rozprowadzenia pogratulował drużynie siły, zapału oraz wspaniałego wyniku, a kibicom podziękował za ogromny doping i wsparcie.

 
Tekst: mjr Daniel Mazur
Zdjęcia: mjr Daniel Mazur, Aleksandra Barałkiewicz