Kontakt z mediami:

Biuro prasowe ćwiczenia zostało zorganizowane przez Dowództwo Armii USA w Europie w niemieckim Wiesbaden. Wydaje ono akredytacje do ćwiczenia oraz udziela bieżących informacji na jego temat adres mailowy: USArmyEurope.MediaDesk@mail.mil
 
W trakcie aktywnej fazy ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 zostanie zorganizowane międzynarodowe biuro prasowe w Polsce. 
Informacje na temat ćwiczenia można zaleźć na stronach:
 
 
Ćwiczenie w mediach społecznościowych będzie oznaczane hasztagiem #DefenderEurope
 

Informacja dla mediów: DEFENDER-Europe 20 zestawienie wydarzeń medialnych

Dowództwo Armii USA w Europie zaprasza przedstawicieli mediów do udziału w nadchodzących wydarzeniach medialnych powiązanych z ćwiczeniem DEFENDER-Europe 20.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych planowanych wydarzeń - należy ją traktować jako zestaw wstępnych informacji (Dowództwo Armii USA w Europie przekaże dokładniejsze informacje na temat każdego wydarzenia, jak tylko daty i szczegóły zostaną ostatecznie ustalone).

Dziennikarze zainteresowani relacjonowaniem wydarzeń związanych z  DEFENDER-Europe 20 proszeni są o wysłanie wiadomość e-mail na adres USArmyEurope.MediaDesk@mail.mil.


Luty:

·         port w Bremerhaven, Niemcy – przypłynięcie jednostek transportujących sprzęt wojskowy z USA.

·         Zuteendaal, Belgia – pobranie i przemieszczenie sprzętu przeznaczonego dla jednostek z USA ze stałych magazynów sprzętu tzw. APS (Army Prepositioned Stock).

·         Konwoje – możliwość rozmowy z żołnierzami zaangażowanymi w operacje konwojowe na terenie Niemiec.

Marzec:

·         Media Day w Regional Movement Control Center w Kaiserslautern, Niemcy – zapoznanie się z prowadzonymi operacjami logistycznymi.

·         Vlissingen, Holandia - przybycie jednostek przewożących sprzęt wojskowy z USA.

·         Antwerpia, Belgia - przybycie jednostek przewożących sprzęt wojskowy z USA.


Kwiecień:

·         Przyloty żołnierzy z różnych jednostek amerykańskich do Niemiec.

·         Poligon Bergen-Hohne, Niemcy - pobieranie i przemieszczanie uzbrojenia jednostek USA.

·         Połączone ćwiczenia ogniowe - na poligonie Bergen-Hohne, Niemcy.

·         Media Day: Ćwiczenia połączone Swift Response - obserwacja wielonarodowych operacji powietrznych w wielu krajach.

Maj:

·         Media Day: Ćwiczenie Saber Strike - obserwacja ćwiczenia na żywo z udziałem US Marines w Estonii.

·         Media Day: Ćwiczenie Allied Spirit - wielonarodowa operacja forsowania przeszkody wodnej w Polsce.

·         Operacja w Przesmyku Suwalskim – wielonarodowa operacja na Litwie.

·         Ćwiczenie z zakresu wypadków masowych - Personel medyczny przeprowadzi symulację wypadków masowych w całym regionie.

·         Media Day: Ćwiczenie Joint Warfighter Assessment - testowanie nowych technologii i integracja ćwiczenia z ćwiczeniem Dynamic Front
 

DEFENDER-Europe 20 dowodzi, że wojsko amerykańskie jest w stanie szybko rozmieścić w Europie siły o dużym potencjale bojowym, gotowe do tego, aby wesprzeć NATO i odpowiedzieć na kryzys. Po przyjeździe do Europy, amerykańscy żołnierze zostaną rozlokowani w całym regionie, aby uczestniczyć w różnych corocznych ćwiczeniach z sojusznikami i partnerami. DEFENDER-Europe 20 zakończy się relokacją sił i sprzętu amerykańskiego do USA. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.eur.army.mil/DefenderEurope.