Zostań muzykiem wojskowym!

Ukończona szkoła średnia muzyczna i nieco życiowej odwagi – tylko tyle potrzeba by zostać podoficerem - muzykiem. W 10 orkiestrach wojskowych, rozlokowanych w 10 miastach w Polsce czekają 22 wolne etaty dla muzyków.
Kwalifikacje kandydatów, które odbędą się już za pół roku, przeprowadzi Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu, dlatego już dziś warto poznać szczegóły by dobrze się przygotować do egzaminu. Szkoła publikuje je na swojej stronie internetowej w zakładce: Rekrutacja, Orkiestry i Zespoły Estradowe wraz z informacją, iż wniosek należy złożyć do 3 czerwca: https://spwl.wp.mil.pl/pl/pages/orkiestry-i-zespoy-estradowe-2020-04-06-6/.

Szansa stoi przed osobami, które ukończyły szkołę średnią muzyczną i potrafią grać na jednym lub kilku z tych instrumentów: flet, saksofon altowy lub tenorowy, róg, tuba, waltornia, trąbka, sakshorn, puzon, perkusja lub klarnet. Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie  będą służyć w jednym z tych miast: Warszawa, Bydgoszcz, Elbląg, Radom, Siedlce, Świnoujście, Szczecin, Żagań, Dęblin, Giżycko.

Proponujemy nie tylko ciekawą, ale przede wszystkim stabilną pracę na lata. W Wojsku Polskim funkcjonuje 19 orkiestr wojskowych, a formalnie wszystkie podlegają dowódcy Garnizonu Warszawa. Ich głównym zadaniem jest ceremonialna oprawa uroczystości wojskowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych w regionie. Jednak nasi muzycy często podejmują się również innych ciekawych wyzwań. Biorą udział w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, angażują się w akcje charytatywne, promują polską armię swoim talentem, wyszkoleniem i zaangażowaniem.

Sprawdź, gdzie kogo szukamy:

1.      Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego w Warszawie – 6 etatów – flet, saksofon altowy, waltornia, saksofon tenorowy, tuba, tuba
2.      Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy – 2 etaty – waltornia, flet
3.      Orkiestra Wojskowa w Elblągu – 2 etaty – trąbka, tuba
4.      Orkiestra Wojskowa w Radomiu – 2 etaty – trąbka, puzon
5.      Orkiestra Wojskowa w Siedlcach – 2 etaty – tuba, tuba
6.      Orkiestra Wojskowa w Świnoujściu – 2 etaty – trąbka, sakshorn
7.      Orkiestra Wojskowa w Szczecinie – 2 etaty – sakshorn, waltornia
8.      Orkiestra Wojskowa w Żaganiu – 2 etaty – perkusja, klarnet
9.      Orkiestra Wojskowa w Dęblinie – 1 etat – flet
10.   Orkiestra Wojskowa w Giżycku – 1 etat – puzon lub saksofon tenorowy