Przypłynęli po zwycięstwo

10 Wrocławski Pułk Dowodzenia zdobył puchar dowódcy Garnizonu Warszawa wygrywając tegoroczne zawody w pływaniu. Rywalizacja toczyła się na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo, a w szranki stanęło w sumie 76 żołnierzy z 13 drużyn.
W klasyfikacji indywidualnej na dystansie 50 m w stylu dowolnym, wśród mężczyzn do 35 roku życia zwyciężył por. Wojciech Kania z 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego (psam), a wśród kobiet – ppor. Elżbieta Bedenak – również z psam. Panów powyżej 35 roku życia, na tym samym dystansie i w tym samym stylu, pokonał st. bsm Tomasz Niedziela z Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, a panie – kpt. Agata Nalepa z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia (pdow).

W kategorii panów do 35 roku życia, w stylu klasycznym na 50 m jako pierwszy dopłynął st. szer. Norbert Stępień z Pułku Ochrony (pochr), a wśród pań – szer. Katarzyna Banaszkiewicz z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia (15 SBWD). W kolejnej grupie wiekowej na tym dystansie, w stylu klasycznym na najwyższym podium stanęli: plut. Łukasz Oleksy z pdow oraz kpt. Agata Nalepa z tej samej jednostki.

St. szer. Artur Kotarski  z pdow, w kategorii wiekowej do 35 lat oraz st. szer. Paweł Kaliszuk z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego (prepr) w kategorii powyżej 35 lat – to zwycięzcy w stylu grzbietowym na 50 m. St. szer. Norbert Stępień z pochr, wśród mężczyzn do 35 lat oraz st. chor. szt. Marcin Nadwodny z tej samej jednostki, wśród panów powyżej 35 lat - okazali się bezkonkurencyjni w pływaniu w stylu motylkowym.

Żołnierze, w wieku do 35 lat i powyżej tego wieku rywalizowali również na dystansie 100 m. Tu, w stylu dowolnym, pierwsze miejsca zajęli kolejno: szer. Łukasz Rojkowski z pdow i st. chor. szt. Marcin Nadwodny z pochr. W stylu klasycznym – szer. Mateusz Dąbrowski z prepr oraz plut. Łukasz Oleksy z pdow, a w stylu grzbietowym: por. Wojciech Kania z psam i st. szer. Paweł Kaliszuk z prepr. Dla szer. Pawła Chwały z 24 Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności oraz mjr. Karola Molki z pdow szczęśliwy okazał się styl motylkowy, w którym pokonali rywali w swoich kategoriach wiekowych.

W sztafecie 4x50 m, w stylu dowolnym „open” pierwsze miejsce zajęła reprezentacja 15 SBWD, a w stylu zmiennym „open” – drużyna wystawiona przez pochr.

Puchar i medale zwycięzcom wręczył płk Damian Matysiak szef Pionu Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz ppłk Wojciech Choiński, komendant Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo.