Prezydent Niemiec w Warszawie

8 zdjęć w galerii
Podczas oficjalnej wizyty w Warszawie, prezydentowi Niemiec Frankowi-Walterowi Steinmeierowi towarzyszą żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
Przybycie Steinmeiera do Polski ma związek z 30 rocznicą podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Zgodnie z ceremoniałem, żołnierze powitali gościa na lotnisku oraz podczas oficjalnej inauguracji wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Po południu Frank-Walter Steinmeier, odprowadzany przez Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego, przybył na Plac marsz. Józefa Piłsudskiego by złożyć kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przywitał go gen. dyw. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa, a hymny obu krajów zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Prezydent RFN wpisał się do Księgi Pamiątkowej oraz wysłuchał ciekawej historii powstawania Grobu. Dowiedział się też jak doszło do wyboru zwłok bezimiennego bohatera spod Lwowa, który spoczywa pod arkadami Pałacu Saskiego, a który stał się symbolem poświęcenia polskich żołnierzy walczących na przełomie wieków na frontach całego świata.