Dzień Sportu w Dowództwie Garnizonu Warszawa

12 zdjęć w galerii
Wpływa korzystnie nie tylko na kondycję fizyczną, kształtuje również charakter! Dlatego nikt nie zaprzeczy, że sport to zdrowie! Żołnierze i pracownicy stołecznego garnizonu oraz podległych jednostek wojskowych aktywnie świętowali „Dzień Sportu w Dowództwie Garnizonu Warszawa”.
Głównym punktem zmagań był bieg przełajowy zorganizowany w Kampinoskim Paru Narodowym. W tej dyscyplinie bezkonkurencyjna okazała się st. szer. Dominika Napieraj z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Wśród pań, drugie miejsce zajęła mjr Marzena Wyszkowska z Dowództwa Garnizonu Warszawa, a trzecie – ppor. Anita Świątczak z Pułku Ochrony. Pierwszym mężczyzną na mecie był st. szer. Robert Radzik z Pułku Ochrony. Drugi dobiegł st. szer. Bartłomiej Kondratowicz z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a trzeci – st. chor. Bogusław Tomaka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

77 uczestników biegu przełajowego uczciło w ten sposób pamięć osób pomordowanych w masowych egzekucjach na terenie Puszczy Kampinoskiej, głównie - Janusza Kusocińskiego. Żołnierze złożyli kwiaty na grobie tego polskiego lekkoatlety, złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebrnego medalisty pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5 000 m, a także wielokrotnego mistrza oraz rekordzisty Polski w biegach średnich i długich.

Zawodnicy rywalizowali w jeszcze jednej konkurencji. 16 zespołów, reprezentujących podległe jednostki oraz poszczególne komórki organizacyjne Dowództwa, próbowały swych sił w przeciąganiu liny. W tej konkurencji najlepsza okazałą się drużyna wystawiona przez Oddział Wychowawczy dowództwa stołecznego garnizonu. Tuż za nimi na podium stanął zespół 24 Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności, a trzecie miejsce przypadło 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia.

Puchary zwycięzcom wręczył gen. dyw. Robert Głąb wraz z Mirosławem Markowskim oraz Katarzyną Mikrut z Kampinoskiego Parku Narodowego - współorganizatora, podobnie jak Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Dnia Sportu w Dowództwie Garnizonu Warszawa.