Nasze Święto

16 zdjęć w galerii
Dowództwo Garnizonu Warszawa to ludzie z pasją i zaangażowaniem pełniący służbę i wykonujący powierzone im zadania, to szeroki wachlarz zróżnicowanych wyzwań, to kilkadziesiąt podległych jednostek wojskowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Choć głęboko zakorzenione w tradycjach orężnych Wojska Polskiego, w obecnej formie funkcjonuje od 26 lat. Dziś obchodzimy święto‼
Celebrowane w pandemicznym rygorze, nie straciło uroczystego charakteru. Gen. dyw. Robert Głąb, odwiedził groby byłych dowódców Garnizonu Warszawa na warszawskich Powązkach. Złożył też kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, oddając hołd bezimiennemu bohaterowi, którego mogiła jest ważną częścią służby i pracy żołnierzy oraz pracowników stołecznego garnizonu.

Podczas ceremonii na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego odczytany został list z życzeniami od Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. Wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom wręczono odznaczenia. Gen. dyw. Robert Głąb poprosił także zgromadzonych na uroczystości o uczczenie minutą ciszy żołnierzy i pracowników, którzy w związku z pandemią koronawiursa na trwałe opuścili szeregi Dowództwa. Następnie dowódca odwiedził groby byłych dowódców Garnizonu Warszawa na warszawskich Powązkach.

Wcześniej, do wszystkich żołnierzy i pracowników DGW, również do tych którzy nie uczestniczyli w ceremonii na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego, dowódca skierował życzenia w formie elektronicznej.

Szanowni Państwo,

Dziś święto Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Z prawdziwą satysfakcją informuję, że list z tej okazji wystosował do nas minister obrony narodowej.

Niestety, ze względu na obowiązujące regulacje, nie spotkamy się na uroczystym apelu i podobnie jak w ubiegłym roku nie będę miał sposobności aby bezpośrednio zwrócić się do Was wszystkich aby wspomnieć o tradycjach, o realizowanych zadaniach, jak również o naszych poprzednikach – żołnierzach i pracownikach, którzy służąc i pracując w Dowództwie i podległych jednostkach wojskowych zbudowali instytucję, która jest darzona olbrzymim szacunkiem oraz powszechnym uznaniem. O 10.30, w sposób symboliczny - przed Grobem Nieznanego Żołnierza - wręczę odznaczenia i wyróżnienia, a także złożę symboliczną wiązankę kwiatów na jego płycie.

Jedyną i w pełni bezpieczną formą przekazania Wam gratulacji, serdecznych życzeń i słów wdzięczności jest ta, wirtualna...
 
Życzę Państwu aby troski, które towarzyszą nam dzisiaj, a związane z zagrożeniem dla zdrowia i życia naszego oraz najbliższych nam osób przeminęły jak najszybciej.
Niech służba i praca w Dowództwie oraz podległych jednostkach będzie nieustającym źródłem osobistej i służbowej satysfakcji.
 
Życzę Państwu wszelkiej pomyślności i doskonałego zdrowia! 
 
z wyrazami wdzięczności i szacunku
gen. dyw. Robert Głąb
Dowódca Garnizonu Warszawa