W przeddzień cudu nad Wisłą

8 zdjęć w galerii
„Jesteśmy potomkami wielkich Bohaterów, którzy odnieśli zwycięstwo nad Armią Czerwoną, wieńcząc w ten sposób trudny proces odbudowy państwa.” – napisał Mariusz Błaszczak w liście skierowanym do żołnierzy i pracowników z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. List został dziś odczytany podczas uroczystego apelu przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa.
„Święto Wojska Polskiego to  również dzień, w którym szczególnie doceniamy służbę polskich żołnierzy. To dzięki Wam Polacy mogą czuć się bezpiecznie.” – dodał minister obrony narodowej.

Również dowódca podziękował żołnierzom oraz pracownikom Dowództwa i podległych jednostek wojskowych za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych i życzył satysfakcji z wykonywanej pracy. Z okazji zbliżającego się święta wręczył ponadprzeciętnym podwładnym m.in. medale i odznaczenia, przyznane zarówno przez niego jak i przez prezydenta RP oraz ministra obrony narodowej. Serdecznie podziękował za współpracę podwładnym, którzy przepracowali w stołecznym garnizonie 25 lat oraz tym, którzy żegnają się w tym roku z Dowództwem.