Historyczni reprezentanci

4 zdjęć w galerii
St. szer. Bartłomiej Kondratowicz i szer. Kamil Sowa z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a także szer. Maciej Kwiatkiewicz z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz st. szer. Łukasz Bodanka z 24 Polowej Technicznej Bazy Łączności – to reprezentanci stołecznego garnizonu w konkursie pod hasłem „Historia żołnierza polskiego – Bitwa Warszawska” na szczeblu centralnym. Historyczny turniej organizuje Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa przy współudziale Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Celem organizowania tego typu współzawodnictwa jest zarówno rozwijanie zainteresowań historycznych wśród żołnierzy jak też kształtowanie w nich wartości i postaw patriotycznych i obywatelskich. Nie bez znaczenia jest fakt, iż tematem turnieju jest wiedza na temat decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej – w tym roku obchodzimy bowiem 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Z założenia uczestnikami konkursu są wyłącznie żołnierze korpusu szeregowych. Poszczególne dowództwa wyłaniają cztero osobowe drużyny, które na koniec sierpnia wezmą udział w konkursie na szczeblu Wojska Polskiego, który będzie miał formę drużynowej gry terenowej prowadzonej na terenie Warszawy.

Trzymamy kciuki za reprezentację Dowództwa Garnizonu Warszawa!