Oficerskie szlify

12 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. szer. Jarosław Pachana
W asyście honorowej Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej WP, gen. dyw. Dariusz Łukowski, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP, gen. dyw. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa oraz gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej dokonali aktu promocji na pierwszy stopień oficerski 170 żołnierzy rezerwy i terytorialnej służby wojskowej.
Promocja oficerska jest jedną z najważniejszych uroczystości wojskowych, wywodzących się wprost z tradycji średniowiecznego pasowania przez króla na rycerza – powiedział gen. dyw. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa, który powitał gości przybyłych, na Placu marsz. J. Piłsudskiego w Warszawie. Dowódca gratulując promowanym przypomniał o ogromnym zobowiązaniu jakie, od tego dnia, mają wobec Polski i obywateli naszego kraju, życząc im wszelkiej pomyślności w służbie i doskonałego zdrowia.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych, wysokie zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w czasie ćwiczeń wojskowych minister Mariusz Błaszczak wyróżnił podporucznik rezerwy Anetę PATREJKO oraz podporucznik Marlenę GOLENIA. Wyróżnienia w imieniu ministra obrony narodowej wręczył gen. dyw. Dariusz Łukowski.

Na zakończenie uroczystości delegacja oficerów rezerwy na czele z gen. dyw. Dariuszem Łukowskim złożyła kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, a Placem Piłsudskiego przemaszerowała defilada pododdziałów biorących udział w promocji.