Jej kropla ratuje życie

4 zdjęć w galerii
„Niejednokrotnie udowodniliście, że Wasza służba jest przede wszystkim służbą społeczeństwu”. „To zarówno gotowość do obrony państwa z bronią w ręku, jak i niesienie pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. To także zapewnienie, by nie zabrakło krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia Polaków” – podkreślał w swoim liście Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
Przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa, w obecności gen. dyw. Roberta Głąba oraz kadry kierowniczej DGW, odbyła się zbiórka żołnierzy i pracowników. Odczytany został list okolicznościowy ministra obrony narodowej, skierowany do wszystkich, którzy uczestniczą i uczestniczyli w akcjach zbiórki krwi.

Akcję „SpoKREWnieni Służbą” zainaugurowano w 2018 roku. Wówczas oddano prawie 7 tysięcy litrów krwi, a uczestniczyło w niej ponad 5 tysięcy żołnierzy. W 2019 roku, w całych Siłach Zbrojnych RP oddano ponad 5 tys. litrów tego drogocennego płynu. W tym roku już 556 żołnierzy Dowództwa Garnizonu Warszawa oddało ponad 250 litrów krwi.

Zebrana krew, w ramach dobrowolnej akcji z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego trafi do potrzebujących i chorych w całej Polsce.