Włączamy się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge

4 zdjęć w galerii
Żołnierze Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz niemal wszystkich podległych jednostek wojskowych kolejno włączają się do akcji #GaszynChallenge, której celem jest pomoc finansowa chorym dzieciom.
Zaczęło się od, chorego na SMA, półtorarocznego Wojtusia Howisa z Galewic, którego rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jednak Gaszyn Challange okazał się tak wielkim sukcesem, że teraz pomaga innym chorym dzieciom.

Zasady są bardzo proste: osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka lub, w łatwiejszej wersji, nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Spośród jednostek podległych dowództwu stołecznego garnizonu, jako pierwsza nominację otrzymała 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia. Dziś do akcji dołączają kolejne jednostki DGW z całego kraju. DGW otrzymało nominację od Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a żołnierze wykonali pompki w samym sercu stolicy - w Ogrodzie Saskim.