Za dnia i pod osłoną nocy

8 zdjęć w galerii
Pododdziały 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia biorą udział w szkoleniu taktyczno-specjalnym, które odbywa się na terenie koszar i w warunkach polowych, a jego zasadniczym celem jest wykonanie marszu na dystansie ponad dwudziestu kilometrów.
Kompanie rozpoczynają marsz w dwudziestominutowych odstępach czasowych. Trasę żołnierze poznają dopiero po otrzymaniu współrzędnych. Ich prawidłowe odczytanie jest konieczne do odnalezienia czterech kolejnych punktów kontrolnych z zadaniem do realizacji.

Wśród zadań, które czekają na maszerujących żołnierzy jest m.in. przygotowanie radiostacji do pracy, nawiązanie łączności, rozpalenie ognia, czy np. wykonanie filtra do wody. Po każdym wykonanym zadaniu, pododdział otrzymuje kolejną współrzędną. Po czwartym punkcie pododdziały wracają do Brygady. W jednostce czekają ich kolejne wyzwania: rzut granatem, strzelanie z karabinka, strzelanie sytuacyjne z wykorzystaniem urządzenia treningowego „Śnieżnik” i nakładanie maski przeciwgazowej.

Po zakończeniu szkolenia zostanie wyłoniony najlepszy pododdział. Na końcową ocenę złoży się czas marszu oraz jakość wykonania zadań.

Źródło: 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia