Święto Dowództwa Garnizonu Warszawa

4 zdjęć w galerii
By uczcić święto Dowództwa Garnizonu Warszawa, gen. dyw. Robert Głąb złożył kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza - symbolu bohaterstwa i poświęcenia najwyższej miary. A ponieważ w tym roku święto czcimy w cieniu pandemii, dowódca sam uczestniczył w ceremonii, reprezentując wszystkich podwładnych.
W tym roku mija 25 lat od utworzenia Dowództwa Garnizonu Warszawa, jednak jego tradycje sięgają aż XVIII wieku. Blisko 230 lat temu, w okupowanym przez zaborcę warszawskim garnizonie, po latach niewoli ustanowiona została polska władza wojskowa. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, 19 kwietnia obchodzimy święto DGW. Tradycją stały się również uroczystości z tej okazji na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego. I tej tradycji dotrzymaliśmy również w tym roku. Wcześniej, w Sali Tradycji, dowódca wpisał się do Księgi Pamiątkowej.
 
Życzenia dowódcy z okazji święta DGW

W tym roku nie spotkamy się na uroczystym apelu, aby wspomnieć o wieloletnich tradycjach oraz żołnierzach i pracownikach, dzięki którym Dowództwo Garnizonu Warszawa to szczególna i szanowana Instytucja.

Nie będę mógł również osobiście wyrazić wdzięczności, czy też wręczyć odznaczeń i odznak honorowych.

Dziś kieruję do Państwa, którzy w Dowództwie i podległych jednostkach wojskowych służyli i służą, pracowali i pracują, słowa uznania oraz serdeczne żołnierskie pozdrowienia i życzenia wszelkiej pomyślności. Przede wszystkim dobrego zdrowia.

Służba w Dowództwie Garnizonu Warszawa, to dla mnie olbrzymi zaszczyt a codzienna realizacja zadań wraz z Państwem, niekończącym się źródłem satysfakcji osobistej i  zawodowej.