Dzień Kobiet w Łazienkach Królewskich. Dołącz do nas!

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza w niedzielę, 8 marca tego roku, w samo południe do Łazienek Królewskich w Warszawie na wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą wielokrotni medaliści – kpr. Oktawia Nowacka i kpr. Henryk Szost.
Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wydarzeniu sportowym zapraszamy, aby Dzień Kobiet świętować z nami. Do udziału w biegu zachęcamy także panów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy bieg na dystansie 100 metrów.

Biegowi towarzyszył będzie piknik wojskowy, który rozpocznie się już o godzinie 11.00. Na stoiskach promocyjnych, przygotowanych przez różne jednostki wojskowe i organizacyjne, będzie można porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Zaprezentujemy także sprzęt wojskowy.

Udział w biegu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne są na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal.

***

W Wojsku Polskim, we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP, służy 7465 kobiet-żołnierzy. Ich przedstawicielem w resorcie obrony narodowej jest Rada ds. Kobiet. Do jej zadań należy przedstawianie ministrowi obrony narodowej opinii i analiz w sprawach dotyczących wojskowej służby kobiet oraz udzielanie pomocy w sprawach służbowych. Rada jest wybierana demokratycznie przez panie służące w Siłach Zbrojnych RP.