Obrady w Norfolk

4 zdjęć w galerii
W Dowództwie Sił Sojuszniczych NATO ds. Transformacji (ACT), w Norfolk rozpoczęło się czterodniowe, plenarne zimowe spotkanie Komitetu Narodowych Sił Rezerwowych (NRFC) NATO. Obradom przewodniczy gen. dyw. Robert GŁĄB, przewodniczący NRFC. Uczestników konferencji z ramienia Dowództwa przywitał wiceadmirał Paul Bennett, szef sztabu ACT. Tematem przewodnim konferencji jest określenie roli NRFC w rozwoju zdolności sił rezerwowych w cyberprzestrzeni.
W spotkaniu uczestniczą nie tylko państwa członkowskie Sojuszu, ale także państwa posiadające status obserwatorów w NRFC takie jak: Austria, Gruzja, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Szwecja. Ponadto w obradach biorą udział przedstawiciele Interallied Confederation of Reserve Officers (CIOR) oraz zaproszeni eksperci z zakresu cyberbezpieczeństwa.
W czasie obrad przewodniczący NRFC gen. dyw. Robert GŁĄB, wręczył pamiątkowy coin i certyfikat dyrektorowi kursów ze szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech, w uznaniu zasług wniesionych w umacnianie zdolności Sił Rezerwowych Sojuszu.