Ferie z toruńską orkiestrą

3 zdjęć w galerii
Od kilku lat, korzystając z wolnych od szkoły dni, przyjeżdżają do nich na warsztaty muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego. Tradycją już jest, że najpierw spotykają się na sali prób z kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej z Torunia, aby zaprezentować utwory, nad którymi chcieliby pracować.
W tym roku szkolić będą kompozycje muzyczne z oficjalnego repertuaru. Kładąc szczególny nacisk na  ujednolicenie sposobu wykonywania m.in. Hymnu Polski, Marsza Powitalnego czy Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Orkiestra z Lipna występuje często na uroczystościach państwowych w powiecie, dlatego toruńscy żołnierze muzycy chcą aby odgrywany przez nich repertuar zawsze był na wysokim poziomie.

Plan muzycznych ferii po pierwszej próbie przewiduje podział orkiestry na sekcje instrumentów. I tak np. w jednej z sal ćwiczą trąbki, w innej puzony, a w jeszcze odrębnej klarnety. Na zakończenie wszyscy muzycy z obu orkiestr wracają do sali prób, po to aby wspólnie wykonać koncert zawierający wszystkie utwory, nad którymi podczas warsztatów pracowali.