Świadectwo naszej pamięci

8 zdjęć w galerii
Żołnierze jednostek podległych dowódcy Garnizonu Warszawa zaangażowali się w porządkowanie mogił oraz miejsc pamięci i nekropolii na terenie całego kraju. We Wszystkich Świętych staną w tych miejscach na posterunkach honorowych by uczcić pamięć o tych, którzy w imię wolności ojczyzny zapłacili najwyższą cenę.
W Warszawie, w akcję „Żołnierska pamięć” włączyli się żołnierze pułków: reprezentacyjnego, ochrony i samochodowego, którzy na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi porządkowali m.in. Grób Żołnierzy Polskich Poległych w Walce o Wolność Ojczyzny w Latach 1939-1945 na cmentarzu parafialnym w Wiązownej, Pomnik Męczenników Terroru Komunistycznego przy kościele św. Katarzyny oraz Kwaterę Żołnierzy AK na cmentarzu powązkowskim.

W Sieradzu, żołnierze 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia zaopiekowali się m.in. mogiłą żołnierzy 31 Pułku Strzelców Kaniowskich i zbiorową mogiłą żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r. W Mrągowie, reprezentanci Wojskowego Ośrodka Szkolenia Kondycyjnego zadbali o miejsce katastrofy śmigłowca wojskowego w Puszczy Piskiej i o, znajdujący się w Wojnowie, grób ppor. Leona Podejko-Ludwikowskiego - żołnierza Armii Krajowej, ps. Pantera. 

We Wrocławiu, 10 Pułk Dowodzenia zatroszczył się o groby byłych żołnierzy zawodowych na cmentarzach: we Wrocławiu-Marszowicach, Legnicy i Leśnicy. Zapalili również znicze przy tablicy pamięci usytuowanej na ścianie kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. 

Miejsca upamiętniające bohaterów, którzy polegli pełniąc służbę w kraju i poza jego granicami otoczyli troską również muzycy orkiestr wojskowych z całego kraju. Dali tym samym wyraz potrzebie pielęgnowania pamięci o polskich żołnierzach i ich poświęceniu.