Nagrody za „Pamięć nieustającą”

9 zdjęć w galerii
Gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa wręczył nagrody reprezentantom szkół, które mogą się poszczyć największą liczbą laureatów ostatniej edycji konkursu historyczno-literackiego „Pamięć nieustająca”, organizowanego przez Fundację Ostoja przy Wiśle.
Była to siódma edycja konkursu, dedykowanego młodzieży gimnazjalnej i licealnej, w który zaangażowały się szkoły z całego kraju. Otwarta formuła rywalizacji zachęciła młodzież do tropienia rodzinnych i lokalnych wydarzeń o znaczeniu historycznym i inspirowała do poszukiwania własnej tożsamości, a także wzmacniania związków z “małymi ojczyznami”.

Dowódca stołecznego garnizonu, w uznaniu tych poszukiwań oraz chęci poznawania historii nie tylko z podręczników szkolnych, wręczył nagrody uczniom z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, a także ze Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie. To te szkoły potrafiły bowiem na tyle zainspirować swoich wychowanków, że to oni zdobyli największą liczbę nagród.