Muzycy ze Świnoujścia i Rzeszowa zdobyli Świeradów

64 zdjęć w galerii
Orkiestra Wojskowa w Świnoujściu, zdobywając nagrodę publiczności i za musztrę paradną, a także wyróżnienia dla trzech solistów, okazała się gwiazdą 54 Konkursu Orkiestr Wojskowych Świeradów Zdrój 2019. Triumfy święcili też muzycy z Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie - laureaci w kategorii: koncert estradowy, za wybitną kreację artystyczną przedstawionego koncertu.
Żołnierzy ze Świnoujścia doceniono również za dobór repertuaru oraz popularyzację muzyki wojskowej, a wyróżnieni soliści to: st. bsm. Mateusz Wenta grający na saksofonie, bsm. Marcin Kowalkowski wirtuoz trąbki oraz  bsm. Jacek Bieniasz mistrz klarnetu.

Jury konkursu postanowiło uhonorować kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie - por. Agatę Ćwiklak oraz solistę plut. Damiana Trykę za wysoki kunszt artystyczny i wirtuozerię. Żołnierze z Rzeszowa otrzymali także nagrodę za promocję muzyki regionalnej podczas pokazu musztry paradnej.

Jedynym docenianym żołnierzem-muzykiem, który nie służy ani w Świnoujściu, ani w Rzeszowie był mł. chor. Mateusz Nowicki z Orkiestry Wojskowej w Toruniu, który zyskał uznanie jury, jako wokalista, za wykonanie słynnego szlagieru Andrzeja Zauchy pt.: "Baby, ach te baby".

Zdjęcia: Krzysztof Bandarek