Święto Oddziałów Zabezpieczenia

Trzy Oddziały Zabezpieczenia podlegające DGW są jednostkami wojskowymi realizującymi zadania związane z obsługą logistyczną i finansową ponad 300 instytucji resortu obrony narodowej, zapewniając ich prawidłowe funkcjonowanie w czasie pokoju oraz wojny. Oddział Zabezpieczenia, Oddział Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego obchodziły swoje święto.
Jednostki te dbają także o zaopatrzenie w przedmioty mundurowe żołnierzy kierowanych do służby poza granicami kraju. Działające w strukturach Oddziałów przychodnie lekarskie zapewniają podstawową opiekę zdrowotną. W OZ Gst funkcjonują warsztaty techniczne, w których naprawiany jest sprzęt informatyczny, elektroniczny i kulturalno-oświatowy.

Gen. bryg. Robert Głąb wziął udział w uroczystych apelach organizowanych w związku ze świętem w Oddziale Zabezpieczenia DGW oraz Oddziale Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego. Pułkownik Krzysztof Kseń, szef logistyki DGW reprezentował dowódcę Garnizonu Warszawa podczas ceremonii w Oddziale Zabezpieczenia.

Dowódca GW wyraził swoją wdzięczność dla wszystkich żołnierzy i pracowników Oddziałów. Podkreślał, że często nie doceniamy roli ich pracy, ponieważ nie jest ona widoczna, a jest niezwykle istotna. Wyraził swoją ogromną wdzięczność, przekazał słowa uznania zebranym na uroczystości, a także podziękował wszystkim gościom za przybycie. Na koniec życzył dużo uśmiechu, zadowolenia na co dzień i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.