WARSZTATY UDANYCH KADRÓW

10 zdjęć w galerii
Klub DG RSZ zorganizował warsztaty fotograficzne dla instruktorów i żołnierzy z klubów i jednostek wojskowych, zajmujących się fotografowaniem uroczystości państwowych, resortowych i okolicznościowych w macierzystych jednostkach.

Warsztaty  otworzył Kierownik Klubu DG RSZ  ppłk  Sławomir Borychowski  w obecności d-cy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa płk. pil Pawła Bigosa, który powitał uczestników zajęć  życząc udanych kadrów i radosnej twórczej atmosfery. Zajęcia teoretyczno-praktyczne odbyły się w dniach 19-25.09 2021 w 8 BLTr i Klubie Lotnictwa Transportowego oraz na terenie klubu Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych .

Uczestnicy  mieli możliwość fotografować przygotowanie żołnierzy  6 Brygady Powietrznodesantowej z pokładu samolotu Herkules, jak również z Herkulesów na co dzień stacjonujących we włoskim Aviano.  Ze zrzutowiska na terenie Pustyni Błędowskiej fotografowano niecodzienny widok  skaczących spadochroniarzy z pokładów samolotów Herkules, co zapewne zostanie  na długo nie tylko na kartach pamięci aparatów fotograficznych. Nie lada gratką był też pokaz  w wykonaniu żołnierzy operatorów ze jednostki specjalnej  NIL. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarło nocne fotografowanie Krakowa  obejrzenie  na żywo i wysłuchanie hejnału z Wieży Mariackiej. Wizyta w Muzeum Lotnictwa wzbogaciła wiedzę uczestników o historię naszych skrzydeł.

Warsztaty miały na celu wzbogacenie wiedzy merytorycznej jak również podniesienie umiejętności praktycznych w zakresie fotografii.

Uroczyste zakończenie i wystawa odbyła  się w Klubie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, które zakończył dowódca bazy wraz z szefem sekcji wychowawczej  mjr Dariuszem Balickim oraz kierownikiem Klubu Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych  p. Stanisławem Krupą.

 

 Tekst i zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

28.09.2021