Biało-czerwoni z wizytą w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Biało-czerwoni z wizytą w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Piotr Łysakowski
Piłkarze reprezentacji Polski odwiedzili 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.
Na kilkanaście dni przed meczami w ramach EURO 2020 polscy piłkarze razem ze sztabem szkoleniowym odwiedzili 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego, gdzie stacjonują polskie „Jastrzębie”, samoloty wielozadaniowe F-16.

W sobotę, 5 czerwca br. w pod poznańskich Krzesinach zapanowała prawdziwie wojskowo - sportowa atmosfera. Kadra piłkarska reprezentująca Polskę na EURO 2020, w ramach czasu wolnego, odwiedziła bazę lotniczą, z której operują polskie samoloty F-16. Było to pierwsze takie spotkanie piłkarzy reprezentacji Polski z pilotami, żołnierzami Wojska Polskiego. Co więcej, nasi piłkarze mogli zobaczyć samoloty F-16, ich uzbrojenie, a także porozmawiać na temat służby w Wojsku Polskim, służby pilotów wojskowych.

Kadrowicze zobaczyli także starty i lądowania w wspomnianych maszyn, które od kilku dni realizują różnego rodzaju zadania w ramach największego tegorocznego ćwiczenia pk. Dragon-21.
Podczas pobytu piłkarze zapoznali się także z procesem szkolenia pilotów F-16 z wykorzystaniem symulatora oraz obejrzeli trening Wojskowej Straży Pożarnej, która zaprezentowała swoje umiejętności podczas symulowanej akcji ratunkowo-gaśniczej.
Zwieńczeniem wizyty było symboliczne wręczenie flagi państwowej przez dowódcę bazy kapitanowi reprezentacji Polski.
Podczas spotkania piłkarze podpisali kilka koszulek reprezentacji, które zostaną przekazane przez żołnierzy jednostki w ramach działalności charytatywnej.

***
We wtorek 8 czerwca kadrowicze zagrają w Poznaniu z Islandią. Będzie to już ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed mistrzostwami Europy.

Tekst: kpt. Robert Filipczuk, ppor. Artur Wróbel
Zdjęcia: Piotr Łysakowski
07.06.2021r.