Artylerzyści z Jarosławia na poligonie w Nowej Dębie

11 zdjęć w galerii
Od 6 października żołnierze z 14 dywizjonu artylerii samobieżnej na terenie Huty Stalowa Wola oraz na poligonie w Nowej Dębie odbywają szkolenie z elementów dywizjonowych modułów ogniowych.
Na terenie Huty Stalowa Wola oraz na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie żołnierze z 14 dywizjonu artylerii samobieżnej od 6 października przechodzą szkolenie z zakresu elementów dywizjonowych modułów ogniowych. Celem zajęć jest zapoznanie żołnierzy z budową, eksploatacją, charakterystyką i przeznaczeniem sprzętu, który wkrótce trafi na wyposażenie podhalańczyków z Jarosławia. Są nimi m.in. samobieżne armatohaubice KRAB, wozy dowodzenia oraz pojazdy amunicyjne.
* * * * 
Do jednostek Wojska Polskiego sukcesywnie dostarczane są samobieżne 155-mm armatohaubice KRAB. Jest to największe zamówienie w polskiej zbrojeniówce od 1989 r.
Sukcesywene dostawy nowego uzbrojenia zwiększają potencjał bojowy pododdziałów artylerii w zakresie możliwości skutecznego rażenia celów na odległości do ok. 40 km.


Tekst/zdjęcia: 18 DZ
14.10.2021