77:74 Wojsko Polskie vs Gortat Team

4 zdjęć w galerii
Po dwóch latach przerwy spowodowanej COVID-19, w łódzkiej Atlas Arenie rozegrano mecz pomiędzy drużyną Wojska Polskiego a Gortat Team. Reprezentacja Wojska Polskiego wygrała z drużyną gwiazd Marcina Gortata 77:74. Dochód z meczu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.
Rywalizacja żołnierzy i drużyny gwiazd sportu, showbiznesu, muzyki i filmu, stała się już tradycją. Oba zespoły zmierzyły się po raz dziewiąty. Mecz Wojsko Polskie vs Gortat Team 2022 odbywał się pod hasłem: "Gramy dla Ukrainy". Dochód z biletów ma zostać przekazany na pomoc ogarniętemu wojną krajowi.
Marcin Gortat podkreślił rolę żołnierzy w dzisiejszym bezpieczeństwie kraju. „To żołnierze są dzisiaj naszym bezpieczeństwem i dzięki nim śpimy bezpiecznie” – powiedział przed meczem byłego środkowego Orlando Magic i Washington Wizards. Mark Brzeziński Ambasador USA w Polsce zapewnił o bardzo dobrych relacjach polsko-amerykańskich i wsparciu militarnym i finansowym oraz podziękował za przyjęcie uchodźców z Ukrainy. „Będziemy bronić każdego centymetra Polski. Ten moment ma ogromne znaczenie dla Polski. To, co teraz zrobimy razem, będzie miało ważne konsekwencje dla przyszłych pokoleń.” – powiedział ambasador. W tym roku do drużyny Marcina Gortata dołączyli m.in.: tenisistka Agnieszka Radwańska, raper O.S.T.R, gwiazdy stand-upu Łukasz Lotek Lodkowski i Rafał Pacześ, prezenterka Dorota Gardias czy trenerka Ewa Chodakowska.
Mecz był bardzo zacięty. Przez większą część meczu prowadziła ekipa Gortata. Przewaga dochodziła do 10 punktów. W ostatniej kwarcie Wojsko Polskie wyrównało straty i ostatecznie zwyciężyło mecz trzema punktami. To było piąte zwycięstwo Wojska Polskiego. Gortat Team ma na koncie cztery wygrane.
„To była świetna promocja basketu, ale również wyraz szacunku dla polskiego munduru. Co jednak najważniejsze, zbieraliśmy pieniądze dla Ukrainy.” - podsumował wydarzenie Marcin Gortat.

Tekst i zdjęcia: por. Marcin Szubert