Wojska Inżynieryjne na ćwiczeniu pk. RESOLUTE CASTLE-21

Wojska Inżynieryjne na ćwiczeniu pk. RESOLUTE CASTLE-21

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: DG RSZ
Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań rozpoczęto międzynarodowe ćwiczenie pk. RESOLUTE CASTLE-21.
To już kolejna edycja międzynarodowego ćwiczenia realizowanego przez USA na terenie Polski, którego celem jest rozbudowa bazy szkoleniowej i logistycznej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Od 2019 roku w ćwiczeniu uczestniczą jednostki wojskowe Wojsk Inżynieryjnych SZ RP.

Delegacja z DG RSZ, na czele z szefem Oddziału Szkolenia Zarządu Inżynierii Wojskowej płk. Markiem Golanem,  uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu ćwiczenia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań.

Od 17 maja 2021 r. pododdział Wojsk Inżynieryjnych z 1 Pułku Saperów w Brzegu wspólnie z pododdziałami Wojsk Inżynieryjnych z USA i Danii realizował będzie zadania związane z rozbudową istniejącej infrastruktury na terenie OSPWL Żagań.

W kolejnym etapie ćwiczenia (lipiec-sierpień) na obiektach CSWL Drawsko, udział wezmą poddziały z  5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina oraz 2 Batalion Saperów ze Stargardu Szczecińskiego, które będą realizować zadania wspólnie z pododdziałami z USA i Wielkiej Brytanii.

14.05.2021r.