Szkolenie poligonowe pancerniaków z Wesołej

Szkolenie poligonowe pancerniaków z Wesołej

12 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: 1WBPanc
Na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie trwa szkolenie poligonowe 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. To jeden z ostatnich etapów przygotowań pancerników do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia pk. Dragon-21.
Czołgiści z Warszawy do końca maja realizują cykl zajęć taktyczno-ogniowych oraz zgrywających z pododdziałami wsparcia i dowodzenia. W trakcie ćwiczeń żołnierze doskonalą umiejętności w prowadzeniu celnego ognia z broni strzeleckiej oraz pokładowej wozów bojowych do celów ukazujących się i ruchomych. Szkolenia ma również na celu doskonalenie współdziałania z elementami podsystemu materiałowego, technicznego oraz medycznego w realizacji dostarczania środków bojowych do pododdziałów, wykonywania napraw bieżących sprzętu wojskowego w warunkach polowych oraz udzielania pomocy i ewakuacji poszkodowanych na polu walki.

1 Warszawska Brygada Pancerna wchodzi w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej, która podczas ćwiczenia pk. Dragon-21 zostanie poddana certyfikacji. Trzon warszawskiej brygady stanowią bataliony czołgów, które wyposażone są w czołgi Leopard 2PL, 2A5 i 2A4.
 
Tekst i zdjęcia: 1WBPanc
13.05.2021r.