Żołnierze wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa

Żołnierze wspierają Regionalne Centra Krwiodawstwa

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. szer. Adrian Jórski
W obliczu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 żołnierze wspierają Regionalne Centra Krwiodawstwa oddając osocze ozdrowieńców.
Żołnierze z jednostek podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajó Sił Zbrojnych w dalszym ciągu uczestniczą w akcji oddawania osocza odpowiadając tym samym na apel Szefa MON dotyczącego walki z pandemią wywołaną Covid-19, podkreślając własne zaangażowanie i wkład w ratowanie zdrowia i życia zakażonych koronawirusem.

W czwartek 18 lutego do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Olsztynie zgłosiła się prawie 20 osobowa grupa ozdrowieńców z 11 pułku artylerii podległego 16 Dywizji Zmechanizowanej, która oddała cenny dar w postaci osocza. Dla żołnierzy jest to niebagatelny akt pomocy, mający ogromne znaczenie w ratowaniu zdrowia i życia zakażonych wirusem. Środowisko wojskowe pragnie w ten sposób motywować a zarazem inspirować innych ozdrowieńców, aby podzielili się tym drogocennym darem.
"W obecnej, trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem wywołanym wirusem świadomość obowiązku pomagania lokalnej społeczności zobowiązuje nas do tego, że włączamy się w liczne akcje, w tym oddawania osocza." - podkreślili żołnierze 11 pułku artylerii.
***
Dostępne wyniki wskazują, że przetaczanie osocza ozdrowieńców jest skuteczne i może pomóc chorym na COVID-19. Jeden dawca, jednorazowo może być źródłem leku dla trzech pacjentów. Jeżeli jesteś ozdrowieńcem i chcesz oddać osocze krwi skontaktuj się z najbliższym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Zdjęcia: st. szer. Adrian Jórski, archiwum 16DZ
19.02.2021 r.