Szkolenie przeciwlotników z 15 Brygady Zmechnizowanej

Szkolenie przeciwlotników z 15 Brygady Zmechnizowanej

10 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: szer. Adrian Staszewski
Na Mazurach zima zagościła na dobre, dzięki temu Zawiszacy mogą szkolić się w różnych warunkach pogodowych.
Na Placu Ćwiczeń Taktycznych Świdry żołnierze 2 baterii przeciwlotniczej dywizjonu przeciwlotniczego 15GBZ realizowali zajęcia z pracy bojowej na sprzęcie. W trakcie zajęć w wykonywali m.in. normy szkolenia bojowego.

Główny nacisk w czasie zajęć położny był na doskonalenie umiejętności praktycznych z pracy bojowej na sprzęcie, znajomość jego budowy oraz współdziałania jego części i elementów. W trakcie szkolenia sprawdzono umiejętności osób funkcyjnych z organizacji zabezpieczenia bojowego pododdziału w czasie pracy bojowej na sprzęcie, a także umiejętności dowódców obsług z zakresu metodycznego prowadzenia zajęć. Głównym celem zajęć było zgrywanie elementów ugrupowania bojowego baterii w prowadzeniu dynamicznych i manewrowych działań w różnych sytuacjach taktycznych.

Od zeszłego roku Zawiszacy działają na nowoczesnym sprzęcie jakim jest Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD, który jest przeznaczony do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu.
 
Tekst: kpt. Martyna Kupis
Zdjęcia: szer. Adrian Staszewski, szer. Michał Czornij        
15.01.2021 r.