Szczepionki dla medyków w mundurach

Szczepionki dla medyków w mundurach

7 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st.chor.sztab. Rafał Mniedło
Pierwsi medycy z 3 Flotylli Okrętów i 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, którzy służą nie tylko w mundurach jednostek wojskowych, ale aktywnie wspierają także służbę zdrowia w tym trudnym czasie pandemii, otrzymali pierwszą dawkę szczepionki.
Od 27 grudnia zeszłego roku rozpoczęło się szczepienie grupy 0 w ramach Narodowego Programu Szczepień, która obejmuje pracowników ochrony zdrowia. Wśród nich są także żołnierze służby medycznej, którzy także w tym trudnym czasie pracują w szpitalach, czy też w systemie ratowniczym.

W 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęli żołnierze i pracownicy korpusu medycznego Resortu Obrony Narodowej 3 Flotylli Okrętów, którzy wykonują zadania w szpitalach w województwie pomorskim.
W 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, szczepienie otrzymali żołnierze 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, którzy na co dzień służą w jednostkach żagańskiego garnizonu oraz są ratownikami medycznymi w zespołach ratownictwa medycznego.

"Zostałam dzisiaj zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Uważam, że jest to szczepienie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania medyka oraz każdego żołnierza w siłach zbrojnych. To szczepienie da mi poczucie bezpieczeństwa podczas obowiązków służbowych jakie wykonuję jako żołnierz oraz medyk." – podsumowuje sierż. Dagmara Fercho z dowództwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
 
Tekst: st.chor.sztab. Rafał Mniedło, kpt. mar. Anna Sech
Zdjęcia: st.chor.sztab. Rafał Mniedło, Michał Pietrzak
11.01.2021 r.