Zaszczepmy się przeciw COVID-19

Zaszczepmy się przeciw COVID-19

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: MON
Zaszczepmy się przeciw COVID-19 – tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy zachęcając ich do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień. Codziennie w mediach społecznościowych publikowane są sylwetki dowódców, innych żołnierzy oraz osób związanych z Wojskiem Polskim, którzy chcą się zaszczepić. Siły Zbrojne będą szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym.
Swój udział w akcji zapowiedział generał Jarosław Mika Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, kadra kierownicza Dowództwa Generalnego RSZ oraz dowódcy dywizji i innych jednostek.

Wojsko Polskie walczy ze skutkami epidemii od samego początku. Żołnierze m.in. wspierają seniorów, transportują leki i środki ochrony osobistej, pracują w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem lub osobami znajdującymi się w grupie najwyższego ryzyka powikłań po zakażeniu.

Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności całego Państwa, w tym również Sił Zbrojnych RP.

08.01.2021 r.