NAWAŁA - 20 ... czyli ogniowy sprawdzian artylerzystów

7 zdjęć w galerii
 
 
 
Od 17-19 listopada br. artylerzyści 23 pułku artylerii z Bolesławca realizowali zadania ogniowe na pasie taktycznym OSPWL Żagań w ramach Trening Kierowania Ogniem pk. NAWAŁA-20. Trening poprowadził osobiście dowódca pułku sprawdzając sprawność ogniową pododdziałów w warunkach dziennych i ograniczonej widoczności.
 
Strzelania amunicją bojową stanowią dla artylerzystów jeden z kluczowych elementów szkolenia. W ramach Treningu Kierowania Ogniem sprawdzane jest zgranie wszystkich elementów ugrupowania bojowego w procesie kierowania ogniem, od momentu wykrycia celu, wypracowania danych do strzelania,  do momentu jego rażenia i oceny skutków.  

Po otrzymaniu zadań od kierownika treningu płk. Marka Wasielewskiego, ćwiczący dowódcy 1das i 3 dar przemieścili się do nakazanego rejonu, gdzie na tle przyjętej sytuacji taktycznej rozpoczęli realizację zadań taktycznych i ogniowych w dzień oraz w warunkach ograniczonej widoczności.

Równolegle z prowadzeniem działalności ogniowej, pododdziały wykonywały zadania związane z zabezpieczeniem bojowym, a także reagowały na szereg pozorowanych incydentów, których sposób rozwiązania i czas reakcji były oceniane przez kierownictwo treningu. Szkolenie zakończyło się przemieszczeniem sił i środków do garnizonu oraz obsługa sprzętu.

19.11.2020 r.
Zdjęcia i tekst: mjr Remigiusz Kwieciński