Kolejne zgłoszenia dla saperów

Kolejne zgłoszenia dla saperów

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: 31 Patrol Saperski
Ostatnie dni to dla saperów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych czas wytężonej pracy.
W dniu 23 lipca 2020 r. w miejscowości Górki w lesie, Patrol Saperski z kieleckiej Bukówki podjął pocisk artyleryjski kaliber76 mm.
W dniu 27 lipca 2020 r. saperzy z Centrum zrealizowali trzy zgłoszenia. W miejscowości Bardzo podjęli w lesie granat moździerzowy kaliber 82 mm, w miejscowości Kielce, w okolicy szczytu góry Pierścienica w Paśmie Posłowickim żołnierze podjęli pocisk artyleryjski kaliber 88 mm. Ostatnie zgłoszenie zrealizowali w miejscowości Kałków podejmując w lesie minę przeciwpancerną, pocisk artyleryjski kaliber 76 mm i łuskę pocisku artyleryjskiego.

W dniu 28 lipca 2020 r. w miejscowości Kajetanów Dolny Patrol Saperski z Centrum podjął znaleziony przez pracowników firmy odpowiedzialnej za oczyszczanie i pogłębianie pobocza drogi pocisk artyleryjski kaliber 76 mm.

Wakacje, piękna pogoda, spacery po lesie, prace w ogródkach, polu i prace budowlane to czas w którym znajdujemy wiele niebezpiecznych przedmiotów dlatego pamiętajmy, żeby zawsze zachowywać należyte środki bezpieczeństwa  i o znalezionych niewybuchach poinformować niezwłocznie odpowiednie służby.

Tekst: ppor. Anna Czekaj
Zdjęcia: 31 Patrol Saperski
31.07.2020 r.

Powiązane artykuły