None

Dziewiąta Akcja Serce

Autor zdjęcia: Bartek Bera
19 maja załoga 33 Bazy Lotnictwa Transportowego zrealizowała Akcję Serce. To dziewiąty w tym roku lot ratujący życie wykonany przez 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego.
Przygotowania do lotu odbyły się późnym wieczorem 18 maja, kiedy służby dyżurne otrzymały pytanie o możliwość wykonania Akcji Serce. Po potwierdzeniu gotowości do wykonania lotu, określeniu trasy przelotu oraz warunków pogodowych, personel techniczny przygotował samolot Bryza M-28 do wykonania misji. 19 maja br. załoga 33 Bazy Lotnictwa Transportowego wykonał lot po trasie Powidz-Bydgoszcz-Katowice-Powidz na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Akcja zakończyła się kilka minut przed godziną 13:00 powrotem załogi do Powidza.

To dziewiąta w tym roku Akcja Serce wykonana przez 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego, a szósta w wykonaniu lotników z powidzkiej bazy. Trzy pozostałe akcje wykonały załogi z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa. Poprzedni lot o statusie „HOSPITAL” zakończył się pięć dni wcześniej – 14 maja br.

Na potrzeby Akcji Serce w 3 Skrzydle Lotnictwa Transportowego codziennie w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: Bartek Bera
19.05.2020 r.