Żołnierze Dowództwa Generalnego RSZ w walce z koronawirusem

Żołnierze Dowództwa Generalnego RSZ w walce z koronawirusem

11 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Anna Maciejowska-Krześniak
I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. broni pil. Jan Śliwka w niedzielę, 22 marca 2020 roku, spotkał się we Wrocławiu z żołnierzami Dezynfekcyjnego Zespołu Zadaniowego, który przeprowadził zabiegi dekontaminacyjne pokładu statku powietrznego, bagaży i żołnierzy powracających z polskiego kontyngentu wojskowego.
I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ spotkał się z żołnierzami Dezynfekcyjnego Zespołu Zadaniowego wydzielonego z 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór oraz Kontenerowego Szpitala Polowego-Placówki Obswerwacyjno-Zakaźnej.
W ramach działań profilaktycznych, Dezynfekcyjny Zespół Zadaniowy dokonał dekontaminacji pokładu statku powietrznego Casa C-295 oraz bagaży, ładunków i sprzętu wojskowego żołnierzy powracających z polskiego kontyngentu wojskowego.
Generał Śliwka spotkał się również z żołnierzami I turnusu służby przygotowawczej, którzy swoje szkolenie zakończą w najbliższy piątek.

I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. broni pil. Jan Śliwka spotkał się także z żołnierzami z 16 batalionu powietrznodesantowego z 6 Brygady Powietrznodesantowej, wspierającymi funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w ochronie granicy państwowej na obszarze województwa małopolskiego.
W miejscowości Wysowa-Zdrój z zadaniami realizowanymi przez spadochroniarzy zapoznał generała Śliwkę, dowódca 6BPD gen. bryg. Grzegorz Grodzki. Następnie Dowódcy udali się na jeden z posterunków w Koniecznej. Spadochroniarze wystawiają patrole piesze, na pojazdach oraz mieszane, a także posterunki stałe.
We Wrocławiu, I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ spotkał się z dowódcą 3 Brygady Radiotechnicznej gen. bryg. Dariuszem Krzywdzińskim, komendantem 2 Wojskowego Szpitala Polowego płk. lek. Jarosławem Bukwaldem i komendantem Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej płk. lek. Sebastianem Sojką.

Zdjęcia: st.kpr. Mariusz Bieniek, kpt. Anna Maciejowska-Krześniak
23.03.2020 r.