None

Żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego RSZ realizują zadania wsparcia w walce z koronawirusem

11 zdjęć w galerii
W związku ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia zachorowań, spowodowanych zakażeniem koronawirusem, Wojsko Polskie wspiera Straż Graniczną w ograniczeniu ruchu na przejściach granicznych RP.
Zgodnie z zarządzeniem Dowódcy Generalnego RSZ, żołnierze wojsk inżynieryjnych z 4 batalionu inżynieryjnego oraz 5 batalionu saperów zakończyli zabezpieczanie granicy na przejściach Żytowań i Łęknica. Żołnierze Dowództwa Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych współdziałają z Wojskami Obrony Terytorialnej poprzez rozbudowę inżynieryjną granicznych punktów kontrolnych. Żołnierze batalionu inżynieryjnego 5 pinż ze Szczecina wykonywali umocnienia inżynieryjne na przejściach granicznych w Rosówku, Osinowie Dolnym, Lubieszynie, Gryfinie, Bugu, Bobolinie, Warniku oraz w Targowie.

***

Spadochroniarze 6 Brygady Powietrznodesantowej wspierają również działania administracji publicznej. W ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego pomagają w organizowaniu miejsc do kwarantanny w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.


Zdjęcia: 4 binż, 5 bsap, 6 BPD, 5 pinż