Żołnierze – sportowcy z medalami

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: DG RSZ
Miniony weekend obfitował w świetne występy żołnierzy sportowców w Mistrzostwach Europy w strzelaniu pneumatycznym oraz z Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.
Na rozegranych w miniony weekend w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce żołnierze-sportowcy zdobyli 16 medali, w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe.
Szer. Justyna Święty- Ersetic (WZS Wrocław) zdobyła 3 złote medale. Najpierw w finale biegu na 200m została Mistrzynią Polski ex aequo z Marleną Golą (identyczny czas do 0,001sek!), 20’ później zdobyła 2 złoty krążek w biegu na 400m, a na koniec zawodów wraz z koleżankami z AZS-AWF Katowice wygrała sztafetę 4x200m.
W pierwszym dniu zawodów największą radość sobie i zgromadzonym w Toruniu kibicom, zrobiła st. szer. Marika Popowicz – Drapała z WZS Bydgoszcz, która po 4 letniej przerwie wygrała bieg na 60m.
Pozostali medaliści:
Złote medale zdobyli:
- szer. rez. Remigiusz Olszewski na 60m ( 6 tytuł HMP)
- st. szer. Jakub Szyszkowski (WZS Wrocław) w pchnięciu kulą
Ze względu na to, że Mistrzostwa Świata w Chinach zostały odwołane, to start na Mistrzostwach Polski był ostatnim występem w tym krótkim sezonie halowym.
Warto zaznaczyć, że w pierwszym dniu zawodów trójce żołnierzy zostały wręczone srebrne medale Mistrzostw Europy z 2014 roku za bieg na 4x400m. Po dyskwalifikacji Rosjan przez komisję antydopingową, st. szer. Jakub Krzewina, st. szer. Łukasz Krawczuk i st. mar. Kacper Kozłowski, oraz Rafał Omelko i Michał Pietrzak zostali awansowani z 3 na 2 miejsce. Szkoda, że z tego sukcesu mogli się cieszyć dopiero po 6 latach.

W dniach 23.02-02.03.2020 r. w m. Wrocław odbyły się mistrzostwa Europy w strzelaniu pneumatycznym. Żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, szer. Aleksandra Szutko została mistrzynią Europy w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek. Piąta lokata w kwalifikacjach z bardzo dobrym rezultatem zapewniły jej udział w finale, w którym była bezkonkurencyjna uzyskując wynik 248.8 punktów.
Obfity w medale był również ostatni dzień zmagań na strzelnicy w Hali Stulecia we Wrocławiu. W konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów, drużyna kobiet w składzie: mar. Joanna Tomala (WZS Gdynia), szer. Klaudia Breś (WZS Bydgoszcz) oraz st. szer. Beata Bartków – Kwiatkowska (WZS Poznań) zdobyła srebrny medal. Polki w emocjonującym i wyrównanym finale uległy jedynie reprezentantkom Serbii.
Udanego startu pozazdrościły koleżanki z drużyny w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów. St. szer. Agnieszka Nagay (WZS Poznań), szer. rez. Natalia Kochańska oraz szer. rez. Aneta Stankiewicz zdobyły brązowy medal. To już kolejny udany występ strzelców w mundurach na zawodach rangi mistrzowskiej.

Tekst: kpt. Marek Adamek, mł. chor. mar. Radosław Podgórski
Zdjęcia: kpt. Marek Adamek, prywatne archiwum szer. Justyny Święty-Ersetic i PZLA, R. Łukaszyk