None

Narciarze walczyli o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

11 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: mł. chor. Mariusz Sikorski
Najlepsi narciarze Wojska Polskiego rywalizowali w zawodach, które rozegrano w Jakuszycach w terminie 17-24 lutego 2020 r.
W mistrzostwach wystartowało ponad 80 narciarzy reprezentujących 16 zespołów. Zawodnicy startowali w poszczególnych konkurencjach podzieleni na trzy kategorie: kobiety, mężczyźni do 35 lat oraz mężczyźni powyżej 35 lat. Narciarze rywalizowali indywidulanie w sprintach oraz w biegach na 15 km, a także drużynowo w sztafetach. W biegu sztafetowym wystartowało 10 zespołów, a w skład każdego z nich weszło 2 mężczyzn i jedna kobieta.

W wyniku zaciętej rywalizacji najlepszym narciarskim zespołem okazała się drużyna reprezentująca 6. Brygadę Powietrznodesantową, na drugim miejscu uplasowała się 3. Flotylla Okrętów, a na ostatnim miejscu podium stanęła 8. Baza Lotnictwa Transportowego.

Żołnierze - uczestnicy Otwartych Zawodów Wojska Polskiego wystartowali także w Memoriale Stanisława Michonia, który odbywał się 23 lutego 2020 r. w Jakuszycach. Był to bieg na dystansie 15 kilometrów, druga konkurencja 44. Biegu Piastów. W sumie w memoriale wystartowało 457 zawodników, z których 113 stanowili żołnierze. Bieg upamiętniał Stanisława Machonia, trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów oraz trenera narciarstwa.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: mł. chor. Mariusz Sikorski