None

Justyna Święty-Ersetic triumfuje w World Athletics Indoor Tour

2 zdjęć w galerii
Wygrywając bieg na 400 metrów podczas piątkowego mityngu w Madrycie szer. Justyna Święty-Ersetic, żołnierz wojskowego zespołu sportowego we Wrocławiu, zapewniła sobie triumf w tegorocznym cyklu World Athletics Indoor Tour.
Polka, podobnie jak przed kilkunastoma dniami w Toruniu, zaatakowała na ostatnim wirażu i triumfowała z czasem 51.93. Piątkowe zwycięstwo na bieżni w Madrycie pozwoliło Raciborzance przypieczętować ostateczny triumf w World Athletics Indoor Tour. W ciągu ostatnich tygodni Polka zgromadziła 27 punktów i o 5 oczek wyprzedziła Lisanne de Witte.

Ozdobą konkursu pchnięcia kulą był pojedynek szer. Konrada Bukowieckiego, żołnierza Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, z Filipem Mihaljevicem. Polak po uzyskaniu w trzeciej próbie 21.73 prowadził do ostatniej serii. Dopiero wówczas wynik lepszy o zaledwie centymetr uzyskał Chorwat, który oprócz zwycięstwa w mityngu i rekordu kraju zapewnił sobie triumf w World Athletics Indoor Tour.

W biegu na 800 metrów na ostatnich metrach Adam Kszczot stracił drugą pozycję i z czasem 1:46.32 zajął trzecie miejsce. Czwarty, po znakomitej postawie na ostatnich metrach, był kpr. Marcin Lewandowski (1:46.56), żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy. Najlepszy był Collins Kipruto (1:46.09), zwycięzca cyklu.

Tekst: Maciej Jałoszyński PZLA i kpt. Marek Adamek
Zdjęcia: Marek Biczyk
21.02.2020 r.