Sukcesy polskich żołnierzy na lekkoatletycznych arenach

Sukcesy polskich żołnierzy na lekkoatletycznych arenach

2 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: szer. Justyna Święty – Ersetic
Po bardzo udanych dla żołnierzy Wojska Polskiego jesiennych VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, lekkoatleci rozpoczęli sezon halowy 2020.
Do najlepszych występów należy uznać starty żołnierzy:
  • Szer. Konrad Bukowiecki, żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu na zawodach w Ostrawie 5.02.20 r. wygrał konkurs pchnięcia kulą uzyskując najlepszy wynik na świecie 21,88m.
  • Szer. Justyna Święty – Ersetic, żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w zawodach Copernicus Cup w Toruniu w biegu na 400m zwyciężyła z czasem 51, 37 sek. Jej wynik jest nowym Rekordem Polski, oraz najlepszym wynikiem na świecie w sezonie halowym 2020.
  • Na tych samych zawodach, przed swoją publicznością kpr. Marcin Lewandowski, żołnierz Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy w biegu na 800m zajął 3 miejsce wynikiem 1.46,05 za Kenijczykiem Kipruto i swoim przyjacielem Adamem Kszczotem. W tym samym biegu 5 miejsce zajął młody żołnierz z WZS Białobrzegi Mateusz Borkowski
  • z wynikiem 1.46,51 co jest na tą chwilę 10 wynikiem w rankingu światowym w sezonie 2020.
W roku olimpijskim nasi żołnierze nie spuszczają z tonu, a wręcz ich forma jest jeszcze wyższa niż w roku ubiegłym. Przed żołnierzami jeszcze kilka międzynarodowych mityngów oraz starty na przełomie lutego i marca w Halowych Mistrzostwach Polski.

Tekst: kpt. Marek Adamek
Zdjęcia: szer. Justyna Święty – Ersetic