Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

27 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz
Dowódca generalny RSZ generał Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowoprzybyłych.
Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z Dowództwa Generalnego RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych żołnierzy, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Zwracając się do żegnanych żołnierzy generał Mika podkreślił ich zasługi. „Dziękuję Wam za Waszą służbę (…) za poświęcenie, które zawsze cechowało wasze działanie. Pozostawiacie po sobie określony dorobek. (…) Życzę aby dobre zdrowie towarzyszyło wam w podejmowaniu nowych wyzwań.” – powiedział Dowódca Generalny RSZ.

Ubywającym z DG RSZ generał Mika życzył powodzenia na nowych stanowiskach. „Dziękuję za służbę w Dowództwie Generalnym RSZ”– dodał. Zwracając się do żołnierzy obejmujących stanowiska służbowe w DG RSZ, generał Mika podkreślił, że „tu w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych mamy jeden cel: dobro Sił Zbrojnych”.

W imieniu żegnanych żołnierzy głos zabrał gen. bryg. Wojciech Grabowski, który podziękował wszystkim zgromadzonym na uroczystej zbiórce za lata wspólnej służby.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej.

Tekst: mjr Magdalena Busz
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz, st. szer. Patryk Szymaniec